reklama
reklama

Palata na serveru Idnes.cz zase šířil propagandu. Reakce této čtenářky vás dostane do kolen

Autor: Dana Bočková | Publikováno: 20.6.2017 | Rubrika: Polemika
multikulti_dada

V Erasmu jednoznačně přínos vidím. Dcera se díky němu nejen naučila lépe angličtinu, ale velmi jí to pomohlo v samostatné existenci a zvýšilo jí to sebevědomí. Poznala jiný stát, naučila se trochu další cizí jazyk a systém trochu jiné výuky, naučila se v cizině sama pohybovat.
 

Jsem však ráda, že se tam nezamilovala a nevdala. Na rozdíl od sociálních inženýrů a la pan Palata bych nejásala nad manželstvím s cizincem. Co je tak super pro ČR, že by se odstěhovala do ciziny a žila by tam a tam porodila dítě? Budeme oslavovat odliv mozků a české porodnosti?

Že bych případná vnoučata pak viděla jen po skype a jednou za čas, kdy bych se s nimi možná ani nedomluvila, protože by neuměla česky nebo anglicky? Že by si dcera zvykla na mnohonásobný plat, který by jí tu nikdo nedal, takže by se sem už nevrátila? Že by přišla o přátele a příbuzné, které by tu nechala?

Nebo že by k nám dovedla cizince, se kterým by se, v případě rozvodu pak mezinárodně přetahovali o děti?

Nebo dokonce že by přijela zpět a stala se svobodnou matkou a musela přerušit nebo ukončit studium?

Ne, fakt díky. Stačilo v minulých generacích v rodině. Několik takových sňatků tam bylo, bylo možno pozorovat multikulti páry během desítek let (nebylo jich tehdy tolik a navzájem o sobě věděly a měly zprávy) a po počáteční euforii z nich nevydržel jediný.

Vím, že lásce neporučíš a nikdy jsem dceři nic nezakazovala. Je možné, že si časem najde práci třeba v zahraničí, když ji to otráví zde, ale jsem velice ráda, že se tak nestalo a nastupuje do práce zde a odolala německým headhunterům, které na absolventy lékařských fakult u nás pořádají doslova hony.

Moc nevěřím modelu, že by někde nastoupila v nemocnici v zahraničí, zvykla si na velké prachy a lepší zacházení a pak by se dobrovolně vrátila jako Honza ze zkušené ve světě pak do horšího a byla tu spokojená.

Navíc zaměstnavatelům zde bylo srdečně jedno, jestli byla na Erasmu nebo ne, možná v jiném oboru než v medicíně to hraje větší roli, ale tady je především zajímalo, co umí z daného oboru a jak se má v práci, což vyzkoušeli na dvojdenní stáži na sálech a v ambulanci, kam byla pozvána po pohovoru."

převzato z autorova facebookového profilu
 
Čtěte také: 

 

reklama
4664 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Za znásilnění prý může reklama na pivo. "Odvážná" feministka předvedla ukázkové citové vydírání. A to ještě není všechnoStanislav Bernard nachytal pokryteckou feministku na švestkáchNa co sáhnou, to pokazí! Může to všechno dopadnout hodně bleděZasvěcený expert promlouvá o Evropské komise a jejích uprchlických kvótách. Půjdou z toho na vás mdlobyUprchlíci se chtěli začít lepší život ve Švédsku. Bohužel je čekalo peklo

euPortal.cz

Tak už je to tady. Rodiče žáka odmítli povinnou návštěvu mešity. Teď míří před soudNo prostě hnus. Vladimír Putin dal jasně najevo, že Rusko válku nechce. Rozběsnil tím Kavárnu od Washingtonu po Prahu. Normalizační novináři opět ve službách moci útočí na TV Prima...

Eurabia.cz

Český vědec tvrdě o islamizaci Evropy! Za tohle ho jednou zavřou ...Zastavit imigraci do Evropy se dá rychle a jednoduše, ale vládci EU to nechtějí!

FreeGlobe.cz

Američané za miliony dolarů nakoupili uniformy do pouště… s lesním maskováním. Možnost přežití vojáků se tím rapidně snižuje. To by se u nás stát nemohlo (+ foto)Imigrant, který na Facebooku vysílal hromadné znásilnění tzv. bílé děvky, byl propuštěn... Strašně se nudí (+ foto)

Nezdravi.cz

Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemiStále více lidí z velkých měst trpí psychózou. Proč?

euServer.cz

Jubilejní slovanský sjezd navrhuje vytvořit Společenství slovanských zemí – mezinárodní organizaci, která by měla pomoci překonat rozkol ve slovanském světěNejsilnější zbraň Rusů

eOdborar.cz

Otrokářské mafie zvítězily. Zaměstnanče připrav se na nejhorší ...Dělník v Korei má průměrný plat 100 000 korun. Ví to ministr za hnutí ANO?

ParlamentniListy.cz

Expert na EU silně varuje: Tlak na integraci, euro, společnou armádu. Vzniká výbušná směs. Referendum o dalším členství v EU je nutností. A toto teprve přijde...Neuvěřitelné dění ve Vídni! Polovina všech islámských školek má být zavřena. Toto tam probíhá
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění