reklama
reklama

Palata na serveru Idnes.cz zase šířil propagandu. Reakce této čtenářky vás dostane do kolen

Autor: Dana Bočková | Publikováno: 20.6.2017 | Rubrika: Polemika
multikulti_dada

V Erasmu jednoznačně přínos vidím. Dcera se díky němu nejen naučila lépe angličtinu, ale velmi jí to pomohlo v samostatné existenci a zvýšilo jí to sebevědomí. Poznala jiný stát, naučila se trochu další cizí jazyk a systém trochu jiné výuky, naučila se v cizině sama pohybovat.
 

Jsem však ráda, že se tam nezamilovala a nevdala. Na rozdíl od sociálních inženýrů a la pan Palata bych nejásala nad manželstvím s cizincem. Co je tak super pro ČR, že by se odstěhovala do ciziny a žila by tam a tam porodila dítě? Budeme oslavovat odliv mozků a české porodnosti?

Že bych případná vnoučata pak viděla jen po skype a jednou za čas, kdy bych se s nimi možná ani nedomluvila, protože by neuměla česky nebo anglicky? Že by si dcera zvykla na mnohonásobný plat, který by jí tu nikdo nedal, takže by se sem už nevrátila? Že by přišla o přátele a příbuzné, které by tu nechala?

Nebo že by k nám dovedla cizince, se kterým by se, v případě rozvodu pak mezinárodně přetahovali o děti?

Nebo dokonce že by přijela zpět a stala se svobodnou matkou a musela přerušit nebo ukončit studium?

Ne, fakt díky. Stačilo v minulých generacích v rodině. Několik takových sňatků tam bylo, bylo možno pozorovat multikulti páry během desítek let (nebylo jich tehdy tolik a navzájem o sobě věděly a měly zprávy) a po počáteční euforii z nich nevydržel jediný.

Vím, že lásce neporučíš a nikdy jsem dceři nic nezakazovala. Je možné, že si časem najde práci třeba v zahraničí, když ji to otráví zde, ale jsem velice ráda, že se tak nestalo a nastupuje do práce zde a odolala německým headhunterům, které na absolventy lékařských fakult u nás pořádají doslova hony.

Moc nevěřím modelu, že by někde nastoupila v nemocnici v zahraničí, zvykla si na velké prachy a lepší zacházení a pak by se dobrovolně vrátila jako Honza ze zkušené ve světě pak do horšího a byla tu spokojená.

Navíc zaměstnavatelům zde bylo srdečně jedno, jestli byla na Erasmu nebo ne, možná v jiném oboru než v medicíně to hraje větší roli, ale tady je především zajímalo, co umí z daného oboru a jak se má v práci, což vyzkoušeli na dvojdenní stáži na sálech a v ambulanci, kam byla pozvána po pohovoru."

převzato z autorova facebookového profilu
 
Čtěte také: 

 

reklama
4897 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Takoví to byli hodní a slušní klucí. Pak se ale zvrhli a takhle zle to dopaloNa Babiše praskla další věc. Na jednu stranu tak trochu sranda, ale na druhou...Horší než nacismus i komunismus dohromady. Víte, koho máte před sebou?Angela Merkelová má naprostou pravdu!Já se na to tady fakt vykašlu! Šílený muž vzal sekyru a lítaly třísky

euPortal.cz

Multikulturní obohacení na sídlišti ráno v sedm hodin. Podívejte se. Rozzlobený občan natočil muslimyTo už je vážně šílené. Němečtí vědci zveřejnili šokující studii: Zdrogujte veřejnost oxytocinem, aby začala „akceptovat přijímání migrantů“

Eurabia.cz

Němci vypískali mámu uprchlíků Merkelovou. A vůbec si nebrali servítky!Muslimům dorazily do Španělska posily. Během jednoho dne dalších 600 potencionálních bojovníků

FreeGlobe.cz

Merkelová bude po útocích ve Španělsku tvrdě bojovat proti terorismu... ztišením hudbyEvropa a zednáři

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

K teroristickým útokům dojde brzy i u nás. Kriminální činnost parazitujících neziskovek. Situace s imigrací je mnohem horší, než je známo. A problémy budou narůstat. Poslanec KSČM varujePoslanec KSČM: Kalouskovy mrtvoly. Radši „Babišova“ Michala Davida než Havlovy Plastiky a Kocába. Skupinu Ortel nepovažuji za rasistickou. A Radek Banga…

eOdborar.cz

Přijetím eura převezmeme i dluhy Západu - aneb proč kolaboranti z ČSSD a spol. chtějí euro ...Reakce předsedy důchodců: Ať si jí Ocknecht hmyz sám a nenutí k tomu důchodce!

ParlamentniListy.cz

Martin Koller: Co mě odmítli nechat říci o srpnu 1968Byl jsem nenažranej, ale byla taková doba. Liberecký bojovník proti korupci, souputník Táni Fischerové, radí Babišovi, co měl říci o Čapím hnízdě
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění