reklama
reklama

Toto je příští premiér. Už je to téměř jasné

Autor: pro | Publikováno: 12.6.2017 | Rubrika: Politika
Vlajka - Velká Británie

Theresa Mayová sice stále zůstává britskou premiérkou a šéfkou konzervativců, ale v zákulisí již pode deníku Daily Mail probíhá boj mezi jejími konkurenty. Podle všeho má největší šanci vystřídat ji v čele strany Boris Johnson.

Bylo vlastně s podivem, že se někdejší charismatický starosta Londýna Johnson nestal šéfem britských konzervativců již po odstoupení Davida Camerona. Ke zklamání svých příznivců se nakonec spokojil „jen“ s postem ministra zahraničí, ale neúspěch konzervativců v předčasných volbách ukazují, že Johnsonovy akcie jdou opět vzhůru. „Potřebujeme Bojo. Potřebujeme, aby nás vedl někdo, kdo zcela jasně podporoval brexit,“ tvrdí nejmenovaný blízký spojenec Johnsona. 

Příznivci ministra zahraničí sice tvrdí, že „Bojo“ nebude proti Mayové podnikat žádné kroky, ale podle zjištění Daily Mail je opak pravdou. Johnson i jeho spojenci již vedou zákulisí jednání a dělají vše proto, aby si získali podporu členů konzervativní strany. Do karet mu nahrávají i průzkumy veřejného mínění, ve kterých si stávající premiérka nevede vůbec dobře. Větší část voličů si přeje její odstoupení, než aby dál vedla zemi.

Jak je zřejmé z průzkumu Mail on Sunday, odstoupení Mayové si přeje 49% voličů, zatímco její setrvání jen 38% voličů. „Někteří z konzervativních poslanců jsou přesvědčeni, že premiérka bude v úřadu maximálně do konce léta a poté sama odstoupí,“ píše Daily Mail a dodává, že největší šanci nahradit ji v čele konzervativců i vlády má Boris Johnson. Jako jejího nástupce vidí „Bojo“ podle zmíněného nástupce 26%, zatímco ministra financí Philipa Hammonda na druhém místě podporuje jen 10% respondentů.

Blížící se konec Mayové nasvědčuje i včerejší odstoupení jejich poradců Nicka Timothyho a Fiony Hill. Prvně jmenovanému konzervativní poslanci nejvíce vyčítají „daň z demence“, podle které by důchodci více přispívali na dlouhodobou zdravotní péče. Poslanci poukazují na to, že právě tento návrh přispěl k dramatickému poklesu volebních preferencí, které přitom ještě pár týdnů před volbami vypadaly velmi slibně.

Ačkoli je pozice premiérky značně oslabena, Boris Johnson popřel, že by ji „mydlil schody“ a aktivně usiloval o její pozici. „Já Theresu May podporuji. Musíme pokračoval dál,“ uvedl Johnson a jeho mluvčí dodal, že ministr zahraničí Mayovou plně podporuje a spolupracuje s ní, aby bylo dosaženo co možná nejlepšího výsledku při jednáních o brexitu. Ovšem podle výše zmíněného průzkumu si myslí jen 16% respondentů, že může Velká Británie pod vedením Mayové při vyjednáváních s EU uspět.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Dnešek je klíčový den. Buď to vyjde nebo bude zle a pocítíme to my všichni

Juncker se vrátí k láhvi, Schulz do knihovny a Tusk dožije v Bruselu. Přichází revoluce!

Když rozvod, tak rozvod. Někdo tady bude velmi zklamaný

reklama
9743 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Za znásilnění prý může reklama na pivo. "Odvážná" feministka předvedla ukázkové citové vydírání. A to ještě není všechnoStanislav Bernard nachytal pokryteckou feministku na švestkáchNa co sáhnou, to pokazí! Může to všechno dopadnout hodně bleděZasvěcený expert promlouvá o Evropské komise a jejích uprchlických kvótách. Půjdou z toho na vás mdlobyUprchlíci se chtěli začít lepší život ve Švédsku. Bohužel je čekalo peklo

euPortal.cz

Tak už je to tady. Rodiče žáka odmítli povinnou návštěvu mešity. Teď míří před soudNo prostě hnus. Vladimír Putin dal jasně najevo, že Rusko válku nechce. Rozběsnil tím Kavárnu od Washingtonu po Prahu. Normalizační novináři opět ve službách moci útočí na TV Prima...

Eurabia.cz

Český vědec tvrdě o islamizaci Evropy! Za tohle ho jednou zavřou ...Zastavit imigraci do Evropy se dá rychle a jednoduše, ale vládci EU to nechtějí!

FreeGlobe.cz

Američané za miliony dolarů nakoupili uniformy do pouště… s lesním maskováním. Možnost přežití vojáků se tím rapidně snižuje. To by se u nás stát nemohlo (+ foto)Imigrant, který na Facebooku vysílal hromadné znásilnění tzv. bílé děvky, byl propuštěn... Strašně se nudí (+ foto)

Nezdravi.cz

Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemiStále více lidí z velkých měst trpí psychózou. Proč?

euServer.cz

Jubilejní slovanský sjezd navrhuje vytvořit Společenství slovanských zemí – mezinárodní organizaci, která by měla pomoci překonat rozkol ve slovanském světěNejsilnější zbraň Rusů

eOdborar.cz

Otrokářské mafie zvítězily. Zaměstnanče připrav se na nejhorší ...Dělník v Korei má průměrný plat 100 000 korun. Ví to ministr za hnutí ANO?

ParlamentniListy.cz

Expert na EU silně varuje: Tlak na integraci, euro, společnou armádu. Vzniká výbušná směs. Referendum o dalším členství v EU je nutností. A toto teprve přijde...Neuvěřitelné dění ve Vídni! Polovina všech islámských školek má být zavřena. Toto tam probíhá
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění