reklama
reklama

Tak to je konec. V Německu už soudí lidi i za tyto hlouposti

Autor: pro | Publikováno: 6.6.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Německo

Žertování by ve svobodné demokratické společnosti nemělo být omezováno žádnými mantinely. O tom, že tento předpoklad platí v dnešním Německu spíš jen teoreticky, se minulý týden přesvědčila starší žena z Berlína.

„Otázka: Máte něco proti uprchlíkům? Odpověď: Ano, kulomety a granáty,“ sdílela společně s obrázkem loni na konci srpna vtip dvaašedesátiletá žena z berlínské čtvrti Lichtenberg na Facebooku. Tehdy ještě netušila, na jaké problémy si zadělala. Minulý týden byla obvodním soudem v berlínské čtvrti Tiergarten odsouzena za šíření tohoto vtipu k pokutě ve výši 1350 euro. „Ráda shromažďuji zábavné věci,“ pronesla před obvodním soudem na svoji obhajobu.

Co loni v srpnu považovala nezaměstnaná prodavačka za nevinný žert, soud označil za „podněcování k nenávisti a ponižování lidské důstojnosti“. Jak uvádí server Berliner Morgenpost, uprchlický žert měl loni na Facebooku úspěch a krátce po publikování na účtě obžalovaného jej četlo a sdílelo více než pět set uživatelů sociálních sítí. Mezi lidmi se smyslem pro humor jej ale četli také ti, kteří podali na ženu trestní oznámení.

Právě na podnět „bystrých a všímavých“ aktivistů následně státní zástupce zahájil proti nebohé ženě monstrproces. V rámci vyšetřování byl zabaven při domovní prohlídce ženě počítač. Pro dvaašedesátiletou žertéřku však měla celá záležitost i další důsledek. Vedle německé spravedlnosti se na ni zaměřili také extremisté z levicového uskupení Antifa, kteří ji v rámci „šíření demokracie“ chladnokrevně vyhrožovali smrtí.

Zatímco loni přišel zmíněný vtip obžalované ženě legrační, přes soudem zpytovala svědomí. „Celou tu záležitost beru na sebe. Byla to moje hloupá chyba, ale nic jiného. Rozhodně jsem nechtěla šířit nenávist. Rasismus a šíření nenávisti se mě absolutně netýká,“ uvedla žena před soudem, který ji ovšem ve svém spravedlivém tažení za práva uprchlíků neuvěřil a konstatoval, že žert pro ni musel být dostatečně srozumitelný a ona se podle toho měla zařídit.

Soudní líčení, která se týkají údajného šíření nenávisti na sociálních sítích, nejsou v sousedním Německu ničím výjimečným. Letos v únoru byl k pokutě ve výši 1920 eur odsouzen muž z Berlína, který označil političku Zelených Claudii Rothovou za „levicovou fašistku, kterou je třeba pověsit“. Loni v únoru byl zase jiný muž z Berlína odsouzen dokonce k pokutě 3500 eur. Provinil se dle soudu tím, že na Facebooku šířil video s protitureckou tématikou.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Němečtí studenti se servali s policisty. Kvůli migrantovi

Čeští hospodští zavírají kvůli Babišovi, ty němečtí kvůli...ani tomu nebudete chtít věřit

Třaskavé video z Německa o zásahu proti přistěhovalcům. Jenže už se na něj nepodíváte, protože...

reklama
4087 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Za znásilnění prý může reklama na pivo. "Odvážná" feministka předvedla ukázkové citové vydírání. A to ještě není všechnoStanislav Bernard nachytal pokryteckou feministku na švestkáchNa co sáhnou, to pokazí! Může to všechno dopadnout hodně bleděZasvěcený expert promlouvá o Evropské komise a jejích uprchlických kvótách. Půjdou z toho na vás mdlobyUprchlíci se chtěli začít lepší život ve Švédsku. Bohužel je čekalo peklo

euPortal.cz

Tak už je to tady. Rodiče žáka odmítli povinnou návštěvu mešity. Teď míří před soudNo prostě hnus. Vladimír Putin dal jasně najevo, že Rusko válku nechce. Rozběsnil tím Kavárnu od Washingtonu po Prahu. Normalizační novináři opět ve službách moci útočí na TV Prima...

Eurabia.cz

Český vědec tvrdě o islamizaci Evropy! Za tohle ho jednou zavřou ...Zastavit imigraci do Evropy se dá rychle a jednoduše, ale vládci EU to nechtějí!

FreeGlobe.cz

Američané za miliony dolarů nakoupili uniformy do pouště… s lesním maskováním. Možnost přežití vojáků se tím rapidně snižuje. To by se u nás stát nemohlo (+ foto)Imigrant, který na Facebooku vysílal hromadné znásilnění tzv. bílé děvky, byl propuštěn... Strašně se nudí (+ foto)

Nezdravi.cz

Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemiStále více lidí z velkých měst trpí psychózou. Proč?

euServer.cz

Jubilejní slovanský sjezd navrhuje vytvořit Společenství slovanských zemí – mezinárodní organizaci, která by měla pomoci překonat rozkol ve slovanském světěNejsilnější zbraň Rusů

eOdborar.cz

Otrokářské mafie zvítězily. Zaměstnanče připrav se na nejhorší ...Dělník v Korei má průměrný plat 100 000 korun. Ví to ministr za hnutí ANO?

ParlamentniListy.cz

Expert na EU silně varuje: Tlak na integraci, euro, společnou armádu. Vzniká výbušná směs. Referendum o dalším členství v EU je nutností. A toto teprve přijde...Neuvěřitelné dění ve Vídni! Polovina všech islámských školek má být zavřena. Toto tam probíhá
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění