reklama
reklama

Nevěřte neziskovkám. Podívejte se, čeho se dopustily v této evropské zemi

Autor: pro | Publikováno: 18.5.2017 | Rubrika: Ostatní
Ekonomie

Dlouhé měsíce se hovoří o tom, že minimálně v Itálii místní mafie profituje z migrační krize. Včera brzy ráno italská policie provedla razii, při které bylo zatčeno 68 osob klanu Aréna, který je součástí mocné mafie Ndragheta.

Policie včera uvedla, že mafie ovládala nejméně deset let uprchlické centrum na Isola di Capi Rizzuto . Jedno z největších uprchlických center v zemi pojme až 1500 migrantů. Jak píše rakouský deník Kronen Zeitung, mezi lety 2006 až 2015 „proteklo“ tímto centrem více než 100 milionů eur, z nichž více než třetina skončila u mafie. „Mezi zatčenými byl vedle členů neziskové organizace dokonce i místní kněz Edoardo Scordio,“ píše Kronen Zeitung s odkazem na italská média.

Dále byl zatčen i šéf neziskového organizace Catholic Misericordia Leonardo Sacco, který se podle informací médií často chlubil svými kontakty na mocné politiky. „Na hromadném zatýkání se podílelo více než 500 policistů a vyšetřovatelů, kteří zatkli téměř sedm desítek podezřelých osob z vydírání, podvodů, zpronevěry na úkor státu a krádeží,“ uvádí se v prohlášení policie v Catanzaro s tím, že klan měl přijímací centrum pro uprchlíky zcela pod kontrolou. 

Policie se domnívá, že ovládnout uprchlické centrum mafií bylo možné hlavně díky šéfovi Catholic Misericordia Saccimu, jehož přičiněním získala mafie smlouvu na poskytování stravovacích a dalších služeb. Vedle tábora v Isola di Capi Rizzuto mafie zajišťovala pestrou paletu služeb také pro známý uprchlický tábor na ostrově Lampedusa, kam směřuje již několik let mnoho migrantů z afrických břehů.

Tyto dva uprchlické tábory patrně nejsou jedinými, kam jdou peníze na jejich provoz od italské vlády a Evropské unie  a končí v kapsách mafie. Jak píše server Local, v současné době v Itálii pobývá asi 175 000 uprchlíků, kteří v desítkách dalších uprchlických centrech dostávají zdarma jídlo, ošacení, lekce italského jazyka, zdravotní péči a psychologickou pomoc. Celkové náklady na tento rok jsou dle italského ministerstva financí 3,3 miliardy dolarů.

V letošním roce dorazilo do Itálie více než 45 000 migrantů, což představuje v porovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst o 44%. Zmíněné uprchlické centrum bylo v hledáčku úřadů již delší dobu. Před třemi lety úřady zjistily, že počet osob v centru je silně nadsazený ve snaze získat více finančních prostředků. Naposledy o propojení neziskových organizací s mafií hovořil sicilský prokurátor Carmelo Zuccaro, který aktuálně vyšetřuje činnost neziskových organizací v souvislostí s přepravou uprchlíků přes Středozemní moře.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Většina českých neziskovek žádnou charitu nedělá. Jen parazitují na české společnosti

Tato „firma“ vytáhla i z vašich kapes 1,5 miliardy korun. Vede ji Sorosův člověk, který chce být českým prezidentem. Rozpletli jsme další část pavučiny neziskového sektoru. Jede v tom i ČT!

Klíčová slova: imigrace
reklama
4134 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Občanská válka na obzoru. Takovou svět ještě nezažilMigrace má řešení. Zkorumpovaní politici, neziskovkáři a sluníčkáři si to ale nepřejíBěžte do háje s plyšovými medvídky a držením se za ruce. To jste vážně tak natvrdlí? Peníze jsou pro prezidenta víc než životy jeho lidí. Trpké zklamání!Obyčejná zlovůle Sobotových, Babišových a lidoveckých socialistů. Nic jiného to není

euPortal.cz

Tohle je síla, to už je fakt v prdeli...Miloš Zeman se opět tvrdě opřel do muslimských radikálů. Čtěte zde necenzurovaně vše, co řekl...

Eurabia.cz

Agitátorka pro EU a příliv muslimských imigrantů klidně obětuje životy polských obyvatel ....Skandální report o migraci z Afriky - všichni vědí, nikdo nekoná!

FreeGlobe.cz

Sluníčkářská média se snažila oklamat čtenáře a vytvořit muslimského hrdinu. Podvod byl záhy bez problémů odhalen (+ foto)Manželka lucemburského má až neuvěřitelně malá prsa. Čím to může být? Ženy ostatních politiků ji hravě strčí do kapsy (+ foto)

Nezdravi.cz

Nehněvejte se! Přečtěte si, co hněv dělá s vaším organismemO obyčejné vodě, cholesterolu a o tom, proč je farmacie založená na lži. Rozhovor s dr. Batmanghelidjem

euServer.cz

Stačil mi výrok Tomáše Halíka, aby pohár mé občanské trpělivost přetekl a já se rozhodl napsat mu veřejný dopis...Jestli soudíte, že náš stát je chuděra a nuzák podle toho, že některým svým lidem platí jen tolik, aby udrželi tělo a duši pohromadě akorát do příštího měsíce, jste naivové...

eOdborar.cz

Cikáni řvali na demonstrující Čechy: Češi do práce, ať je na naše dávky ...Brzy budou zrušeny důchody a lidi nechť chcipají hlady vzkazuje politik z ANO ...

ParlamentniListy.cz

Posselt má tak velký zadek, aby se mu tam vešli všichni čeští politici i novináři. Duch Heydricha se vznáší nad celou EU, píše Martin KollerJízda králů s Babišem. O šéfovi ANO jsme se ve Vlčnově dozvěděli velmi zajímavé věci
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění