reklama
reklama

Nevěřte neziskovkám. Podívejte se, čeho se dopustily v této evropské zemi

Autor: pro | Publikováno: 18.5.2017 | Rubrika: Ostatní
Ekonomie

Dlouhé měsíce se hovoří o tom, že minimálně v Itálii místní mafie profituje z migrační krize. Včera brzy ráno italská policie provedla razii, při které bylo zatčeno 68 osob klanu Aréna, který je součástí mocné mafie Ndragheta.

Policie včera uvedla, že mafie ovládala nejméně deset let uprchlické centrum na Isola di Capi Rizzuto . Jedno z největších uprchlických center v zemi pojme až 1500 migrantů. Jak píše rakouský deník Kronen Zeitung, mezi lety 2006 až 2015 „proteklo“ tímto centrem více než 100 milionů eur, z nichž více než třetina skončila u mafie. „Mezi zatčenými byl vedle členů neziskové organizace dokonce i místní kněz Edoardo Scordio,“ píše Kronen Zeitung s odkazem na italská média.

Dále byl zatčen i šéf neziskového organizace Catholic Misericordia Leonardo Sacco, který se podle informací médií často chlubil svými kontakty na mocné politiky. „Na hromadném zatýkání se podílelo více než 500 policistů a vyšetřovatelů, kteří zatkli téměř sedm desítek podezřelých osob z vydírání, podvodů, zpronevěry na úkor státu a krádeží,“ uvádí se v prohlášení policie v Catanzaro s tím, že klan měl přijímací centrum pro uprchlíky zcela pod kontrolou. 

Policie se domnívá, že ovládnout uprchlické centrum mafií bylo možné hlavně díky šéfovi Catholic Misericordia Saccimu, jehož přičiněním získala mafie smlouvu na poskytování stravovacích a dalších služeb. Vedle tábora v Isola di Capi Rizzuto mafie zajišťovala pestrou paletu služeb také pro známý uprchlický tábor na ostrově Lampedusa, kam směřuje již několik let mnoho migrantů z afrických břehů.

Tyto dva uprchlické tábory patrně nejsou jedinými, kam jdou peníze na jejich provoz od italské vlády a Evropské unie  a končí v kapsách mafie. Jak píše server Local, v současné době v Itálii pobývá asi 175 000 uprchlíků, kteří v desítkách dalších uprchlických centrech dostávají zdarma jídlo, ošacení, lekce italského jazyka, zdravotní péči a psychologickou pomoc. Celkové náklady na tento rok jsou dle italského ministerstva financí 3,3 miliardy dolarů.

V letošním roce dorazilo do Itálie více než 45 000 migrantů, což představuje v porovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst o 44%. Zmíněné uprchlické centrum bylo v hledáčku úřadů již delší dobu. Před třemi lety úřady zjistily, že počet osob v centru je silně nadsazený ve snaze získat více finančních prostředků. Naposledy o propojení neziskových organizací s mafií hovořil sicilský prokurátor Carmelo Zuccaro, který aktuálně vyšetřuje činnost neziskových organizací v souvislostí s přepravou uprchlíků přes Středozemní moře.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Většina českých neziskovek žádnou charitu nedělá. Jen parazitují na české společnosti

Tato „firma“ vytáhla i z vašich kapes 1,5 miliardy korun. Vede ji Sorosův člověk, který chce být českým prezidentem. Rozpletli jsme další část pavučiny neziskového sektoru. Jede v tom i ČT!

Klíčová slova: imigrace
reklama
4263 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Běhna nebo frajerka? Muslimové se nemohou shodnout. A co vy? Tak je to přece jenom pravda! Podívejte se, co za šílenost udělala Česká spořitelnaV Rakousko došlo k velmi ohavné vraždě. Celé to má navíc tuto neméně děsivou dohruPetr Robejšek to znovu natřel Evropské unii. Ale tohoto evropského politika naopak velmi vychválilMatka pěti děti žádá sňatek se dvěma muži. A pozor, tuto ženu navíc velmi dobře znáte!

euPortal.cz

Tohle v hlavních médiích nenajdete. Stoupenci uprchlíků a islámů zdemolovali automobil aktivistovi od Okamury! Ženám se líbí, když je sexuálně obtěžujeme, tvrdí imigranti z Blízkého východu a severní Afriky

Eurabia.cz

Stoupenci uprchlíků a islámů zdemolovali automobil aktivistovi od Okamury!Česku hrozí za přijetí imigrantů žaloby občanů

FreeGlobe.cz

Proč se americká armáda rozpadá na kusy?Feministky z Femen si pořídily černocha a muslima v jedné osobě (+ fotografie obsahující nahotu)

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

Jak bude Rusko obnovovat své postavení v AfriceInvalidní vozík? Primář Koskuba se zamyslel nad zdravotním stavem Miloše Zemana. ČSSD před nárazem do ledovce a Babiš se řítí za volebním vítězstvím, dodal

eOdborar.cz

TOP09 nehájí zájmy Čechů, ale německých firem a německé vlády!Co Němci nedokázali válkou dělají ekonomikou - 4. říše je skutečností!

ParlamentniListy.cz

Režisér udeřil: Zeman řekne něco, co se v tzv. lepší společnosti neříká. A čeští krasoduchové předstírají pohoršení. Ve druhém volebním období by mohl proti pražské kavárně přitvrdit!„Nejsem rasista... ale ty cigoši špinavý mi vaděj.“ Drsná provokace Martina Komárka
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění