reklama
reklama

Nejmocnější muž světa se hodně naštval. Vybral si tyto tři terče

Autor: pro | Publikováno: 16.5.2017 | Rubrika: Politika
USA

Podle nejmenovaných zdrojů chystá americký prezident Donald Trump velkou „čistku“ v týmu svých spolupracovníků. V ohrožení ze ztráty lukrativní pozice v Bílém domě jsou téměř všichni. Snad kromě Ivanky Trumpové a jejího manžela Jareda Kushnera.

Trump je zvyklý z byznysu mít na své spolupracovníky jen ty nejvyšší nároky. Zdá se, že mnozí v Bílém domě jeho nárokům a tempu nevyhovují a budou si muset brzy hledat novou práci. Podle nejmenovaných zdrojů je v ohrožení téměř každý, protože Trump je údajně nespokojený skoro se všemi. Prezident se patrně domnívá, že nemá co ztratit, a o místo tak mohou skutečně přijít i jeho nejbližší spojenci.

Nejvíce se v kuloárech hovoří o tiskovém mluvčí Seanu Spicerovi, který přidělal prezidentovi vrásky na čele svým prohlášením, že „ani Adolf Hitler nepoužil chemické zbraně vůči svým vlastním lidem“. Nic jistého nemá ani zakladatel internetového serveru Breitbart News a kovaný pravičák Steve Bannon. Ted už přišel začátkem dubna o post v Národní bezpečnostní radě a nyní by mohl být z blízkosti prezidenta odstraněn úplně.

To by plně vyhovovalo Trumpově dceři Ivance a jejímu manželovi Jaredu Kushnerovi, kteří si s Bannonem, diplomaticky řečeno, vůbec nerozumí. Přijít o svoji pozici by mohl také někdejší fakticky předseda republikánů Reince Priebus, čímž by ale proti sobě mohl Trump probudit hněv svých spolustranníků. Ostatně ani vztahy mezi ním a Bannonem nebyly zrovna nejlepší. Prezident by tak mohl situaci vyřešit vyhozením obou a začít s čistým stolem.

Donaldu Trumpovi v posledních dnech přidělává starosti reakce veřejnosti, médií i politiků na jeho rozhodnutí zbavit funkce šéfa FBI Jamese Comeyho. Podle průzkumu NBC schvaluje tento krok pouze 29 % Američanů, zatímco 38 % je proti. Obdobně dopadl průzkum renomované výzkumné agentury Gallup. V jejím průzkumu „vyhození“ Comeyho schvaluje 39 % respondentů, ale ještě o sedm procent více jich vyjádřilo opačný názor.

Minulý týden zase Trumpa rozladili Rusové, kteří publikovali fotografie z jeho setkání s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Média přitom citovala jednoho nejmenovaného úředníka z Bílého domu, podle kterého Moskva porušila zveřejněním fotografií dohodu. Americká média celou záležitost pořádně „rozmázla“, protože Trumpova administrativa zároveň zakázala setkání fotografovat americkým novinářům.

Je téměř jisté, že někdo z výše uvedené trojice v příštích týdnech o práci v Bílém domě přijde. Trump v předchozích týdnech dostatečně ukázal, že nemá problém zbavit se v podstatě kohokoli, kdo nepodává jím očekáváné pracovní výkony či neprojevuje dostatečnou loajalitu. To ostatně již v v lednu poznala ministryně spravedlnosti Sally Yatesová. Ta odmítla jeho protiimigrační dekrety a Trump ji odvolal jen několik dní po své inauguraci. A nyní odvolal americký prezident šéfa FBI, přestože mohl očekávat, že za to bude kritizován ze všech stran.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Tak je to všechno jasné. Je to naprostý odpad!

Budoucí prezident řádil jako černá ruka. Tentokrát skutečně drsně

Média a levičáci mají smůlu. Tuhle dobře promazanou mašinu prostě nezastaví

Klíčová slova: Donald Trump
reklama
2914 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Běhna nebo frajerka? Muslimové se nemohou shodnout. A co vy? Tak je to přece jenom pravda! Podívejte se, co za šílenost udělala Česká spořitelnaV Rakousko došlo k velmi ohavné vraždě. Celé to má navíc tuto neméně děsivou dohruPetr Robejšek to znovu natřel Evropské unii. Ale tohoto evropského politika naopak velmi vychválilMatka pěti děti žádá sňatek se dvěma muži. A pozor, tuto ženu navíc velmi dobře znáte!

euPortal.cz

Tohle v hlavních médiích nenajdete. Stoupenci uprchlíků a islámů zdemolovali automobil aktivistovi od Okamury! Ženám se líbí, když je sexuálně obtěžujeme, tvrdí imigranti z Blízkého východu a severní Afriky

Eurabia.cz

Stoupenci uprchlíků a islámů zdemolovali automobil aktivistovi od Okamury!Česku hrozí za přijetí imigrantů žaloby občanů

FreeGlobe.cz

Proč se americká armáda rozpadá na kusy?Feministky z Femen si pořídily černocha a muslima v jedné osobě (+ fotografie obsahující nahotu)

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

Jak bude Rusko obnovovat své postavení v AfriceInvalidní vozík? Primář Koskuba se zamyslel nad zdravotním stavem Miloše Zemana. ČSSD před nárazem do ledovce a Babiš se řítí za volebním vítězstvím, dodal

eOdborar.cz

TOP09 nehájí zájmy Čechů, ale německých firem a německé vlády!Co Němci nedokázali válkou dělají ekonomikou - 4. říše je skutečností!

ParlamentniListy.cz

Režisér udeřil: Zeman řekne něco, co se v tzv. lepší společnosti neříká. A čeští krasoduchové předstírají pohoršení. Ve druhém volebním období by mohl proti pražské kavárně přitvrdit!„Nejsem rasista... ale ty cigoši špinavý mi vaděj.“ Drsná provokace Martina Komárka
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění