reklama
reklama

Babiš je oběť kmotrů. Za tento krok bychom mu měli být vděční

Autor: Martin Nesvačil | Publikováno: 12.5.2017 | Rubrika: Politika
pigs

Myslet si, že podnikání Andreje Babiše bylo křišťálově čisté, je stejné, jako věřit tomu, že prezident Miloš Zeman je zapřisáhlý abstinent. Chybějící mantinely a zoufale špatné zákony v oblasti podnikání (občas záměrně pokřivené) dávaly jen malou šanci těm, kteří chtěli hrát poctivě. Dostat se na vrchol, to znamenalo umět se prosadit mezi faulujícími hráči, když byl rozhodčí otočen zády, přijmout roli dravce, který nehledí nalevo, napravo a jde si tvrdě za svým cílem. To se Andrejovi podařilo.

Na druhou stranu požadavky kladené na českého politika směřujícího k vítězství ve volbách byly definovány lidmi systematicky vysávající veřejné prostředky. Kdo nebyl ochoten pouštět žilou, ten nikdy nemohl překročit stín komunálního zastupitele. Parlamentní strany, které se střídají v různých kombinacích u moci od roku 1989, dovedly postupně tento systém k dokonalosti. Zahodit charakter, zpronevěřit svou osobnost, nedržet slovo – to jsou vlastnosti nezbytné k výstupu na politické výsluní. I Bohouš Sobotka si evidentně počínal více než dobře.

Český člověk vydrží hodně, ale i ten už je unavený předvolebními programy tradičních stran, které, jak se vždy ukáže, zůstávají pouze v rovině teorie. Volič je důležitý pouze v předvolebním boji, pak štafetový kolík přebírají zákulisní hráči (můžete jim říkat také kmotři), kteří ho nepustí do dalších voleb.

Andrej Babiš přinesl do politiky zcela něco nového – praktické zkušenosti ze života. Chápe českého voliče, rozumí cílevědomému podnikateli, umí pojmenovat každodenní problém obyčejného občana. Protipólem mu jsou politikou odkojení a od reality odtržení jedinci, kteří nabývají pocitu, že jsou veřejně angažovaní z boží vůle. Vrcholem jejich umu je intrikaření, hašteření a absolutní ztráta soudnosti.

Ať už udělal Babiš v minulosti cokoliv, v pozici ministra financí si připisuje minimálně jednu velkou zásluhu – elektronickou evidenci tržeb, která jednak narovnává podnikatelské prostředí, ale hlavně rozbíjí důmyslně propracovaný a desítky let budovaný systém praní špinavých peněz. Systém, na kterém parazitovaly politické strany napříč celým spektrem a také jejich kmotři.

Hysterie vedená kolem Babiše je hnána urputnou snahou naplnit vysychající stranické pokladny před parlamentními volbami a vrátit se ke starým pořádkům. Trapné divadlo, jehož scénář odpovídá úrovni rychlostudenta právnické fakulty, není bojem za demokracii, kulturu v politice nebo dodržování ústavy. Ani ten největší moula už nemůže věřit, že Bohouš je tím bijcem za ústavu, když je to právě on, kdo znevažuje své slovo, kdo nerespektuje dohody či opovrhuje pravomocným rozhodnutím soudu.

Ač by se leckomu mohlo zdát, že snad premiér plní poslední úkol Modré velryby, skutečnost bude daleko prozaičtější. Je to jen zoufalý zápas o přežití, zápas o špinavé peníze na předvolební kampaň. Má-li pan Sobotka, Chovanec nebo Kalousek pocit, že takto pozitivně osloví českého voliče, pak mi nezbývá, než všem třem vzkázat: „Bůh s Vámi“.  

 

Čtěte také: 

Všichni proti Babišovi aneb českému voličovi stačí fakt málo

Pane Babiši, odejděte!

Miroslav Kalousek pomohl Babišovi vydělat peníze. Tady je důkaz

Klíčová slova: Bohuslav Sobotka  | Babiš
reklama
7462 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Občanská válka na obzoru. Takovou svět ještě nezažilMigrace má řešení. Zkorumpovaní politici, neziskovkáři a sluníčkáři si to ale nepřejíBěžte do háje s plyšovými medvídky a držením se za ruce. To jste vážně tak natvrdlí? Peníze jsou pro prezidenta víc než životy jeho lidí. Trpké zklamání!Obyčejná zlovůle Sobotových, Babišových a lidoveckých socialistů. Nic jiného to není

euPortal.cz

Tohle je síla, to už je fakt v prdeli...Miloš Zeman se opět tvrdě opřel do muslimských radikálů. Čtěte zde necenzurovaně vše, co řekl...

Eurabia.cz

Agitátorka pro EU a příliv muslimských imigrantů klidně obětuje životy polských obyvatel ....Skandální report o migraci z Afriky - všichni vědí, nikdo nekoná!

FreeGlobe.cz

Sluníčkářská média se snažila oklamat čtenáře a vytvořit muslimského hrdinu. Podvod byl záhy bez problémů odhalen (+ foto)Manželka lucemburského má až neuvěřitelně malá prsa. Čím to může být? Ženy ostatních politiků ji hravě strčí do kapsy (+ foto)

Nezdravi.cz

Nehněvejte se! Přečtěte si, co hněv dělá s vaším organismemO obyčejné vodě, cholesterolu a o tom, proč je farmacie založená na lži. Rozhovor s dr. Batmanghelidjem

euServer.cz

Stačil mi výrok Tomáše Halíka, aby pohár mé občanské trpělivost přetekl a já se rozhodl napsat mu veřejný dopis...Jestli soudíte, že náš stát je chuděra a nuzák podle toho, že některým svým lidem platí jen tolik, aby udrželi tělo a duši pohromadě akorát do příštího měsíce, jste naivové...

eOdborar.cz

Cikáni řvali na demonstrující Čechy: Češi do práce, ať je na naše dávky ...Brzy budou zrušeny důchody a lidi nechť chcipají hlady vzkazuje politik z ANO ...

ParlamentniListy.cz

Posselt má tak velký zadek, aby se mu tam vešli všichni čeští politici i novináři. Duch Heydricha se vznáší nad celou EU, píše Martin KollerJízda králů s Babišem. O šéfovi ANO jsme se ve Vlčnově dozvěděli velmi zajímavé věci
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění