reklama
reklama

Petr Robejšek se rozepsal o muslimských přistěhovalcích. Za to ho v Bruselu nepochválí

Autor: Petr Robejšek | Publikováno: 10.5.2017 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

Paní Blanka Moravcová mi poslala dotaz týkající se migrace. Ptá se v mne, zda na ni nekladu příliš velký důraz, zda nejsem ve své rétorice přliš tvrdý a neodradím tím zbytečně některé přiznivce. Uvádí také příklad dobře začleněné slušné syrské rodiny, kterou osobně zná. Vzhledem k tomu, že mne požádala o veřejné vyjádření, dovolím si reagovat takto. Ostatně má odpověď může zajímat i další příznivce Realistů.

Vážená paní Moravcová,

než na Váš dotaz odpovím, chci předeslat dvě poznámky. Když přemýšlíte a píšete o čemkoliv, tak nemůžete nikdy postihnout všechny eventuality a musíte vždy zobecňovat. To je neuspokojivé. Ale jako autor si můžete vybrat nekonečné, vše zohledňující úvahy, které nebude nikdo číst. Anebo se můžete snažit postihnout to nejpodstatnější. Touto metodou pracuji já a zřejmě je správná, protože díky ní jsem si získal i Vaši oblibu. Co tím chci říci? Jednotlivé případy (Váš příklad rodiny migrantů) jsou zajímavé, ale neměly by zastínit podstatu problému.

A ještě jedna osobní vzpomínka. Já znám osud migranta z vlastní zkušenosti. Velmi dobře vím, co to je, být jasně znevýhodněn proti domácím občanům, poslouchat jízlivosti a strpět, že se na mě domácí dívají shora. A jen na okraj. S tím se setkávám dodneška i po více než čtyřiceti letech v Německu. Ale věděl jsem, co tam hledám, a proto jsem si nikdy nestěžoval na to, že jsem nebyl přijat s otevřenou náručí. Každý, kdo se chce prosadit jinde, musí na tyhle věci být připraven a musí je umět prostát. Dostává více než ztrácí, jinak by odešel jinam.

Tak a teď k tomu opravdu podstatnému. Vím, že na to nejste od většiny českých politiků zvyklá, ale moje pojetí role politika je toto: Jako politik nenesu jen odpovědnost za sebe, jen za svou stranu a jen za to, jak je dnes. Jako politik nesu odpovědnost za celý národ a za jeho budoucnost. Co to znamená ohledně migrantů?

Jsou mi vítáni ti, kteří příjdou legální cestou, kteří jsou pro českou společnost užiteční a kteří jsou připraveni se bezezbytku přizpůsobit našemu způsobu života. Předpokladám, že se to týká Vašich známých a pak jsou mi vítání. Podle všech mých zkušeností však patří k naprosté menšině migrantů, zejména z muslimských zemí.

Rozhodující veličina pro otázku integrace migrantů je podobnost kultur. Když si Ukrajinci zachovají svoje specifické národní a náboženské zvyky i v České republice, tak si toho nejspíše vůbec nikdo nevšimne. Je bohužel nesčetněkrát ověřenou zkušeností, že se mezi migrujícími muslimy vyskytuje převážná většina těch, kteří se odmítají vzdát svých radikálně odlišných a ve Střední Evropě zcela nepřijatelných zvyklostí jako je diskriminace žen a nadvláda náboženství ve společnosti a v politice.

Muslimští přistěhovalci se v Evropě usidlují, ale odmítají se řídit zvyklostmi zemí, do kterých přišli. Trvají na tom, že k domácí společnosti patřit nechtějí. Pár roztroušených muslimských rodin by přesto nebyl problém. Ale čím kulturně odlišnejší národnostní skupina je, tím pravděpodobnější je, že se bude snažit žít v blízkosti svých soukmenovců.

Území, které se zaplňuje lidmi, kteří mají zásadně odlišný jiný životní styl, hodnotový systém a společenský pořádek a odmítají se ho vzdát ve prospěch zvyklostí v zemi, která jim poskytuje útulek, lze přesně pojmenovat. Toto území přestane patřit domácím obyvatelům. Takto obsazených míst a dokonce i měst je po celé Evropě již teď příliš mnoho a to hned za našimi hranicemi. Jak to vypadá a hlavně k čemu to vede, se může přesvědčit každý návštěvník Londýna nebo Paříže.

Nerad bych ztratil Vaši přízeň, ale jednak mám ve zvyku mluvit na rovinu a za druhé: Politik má povinnost uchránit identitu země z níž pochází, o jejíž řízení se uchází a za jejíž osud nese odpovědnost. Doufám, že tento postoj chápete a srdečně Vás zdravím.

převzato z autorova facebookového profilu

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: extremismus  | Islamismus
reklama
7816 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Běhna nebo frajerka? Muslimové se nemohou shodnout. A co vy? Tak je to přece jenom pravda! Podívejte se, co za šílenost udělala Česká spořitelnaV Rakousko došlo k velmi ohavné vraždě. Celé to má navíc tuto neméně děsivou dohruPetr Robejšek to znovu natřel Evropské unii. Ale tohoto evropského politika naopak velmi vychválilMatka pěti děti žádá sňatek se dvěma muži. A pozor, tuto ženu navíc velmi dobře znáte!

euPortal.cz

Ženám se líbí, když je sexuálně obtěžujeme, tvrdí imigranti z Blízkého východu a severní AfrikyMusíte mít dva tatínky a všechny panenky byly barevné...To propaguje rasově čistá židovská lóže...

Eurabia.cz

Česku hrozí za přijetí imigrantů žaloby občanůChci zemřít pro Alláha: migrant v Miláně napadl nožem policistu

FreeGlobe.cz

Proč se americká armáda rozpadá na kusy?Feministky z Femen si pořídily černocha a muslima v jedné osobě (+ fotografie obsahující nahotu)

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

Jak bude Rusko obnovovat své postavení v AfriceInvalidní vozík? Primář Koskuba se zamyslel nad zdravotním stavem Miloše Zemana. ČSSD před nárazem do ledovce a Babiš se řítí za volebním vítězstvím, dodal

eOdborar.cz

Co Němci nedokázali válkou dělají ekonomikou - 4. říše je skutečností!I Bulharsko má lepší cesty než ČR a nemluvě o chování policistů

ParlamentniListy.cz

Lidovec Čunek má silné podezření ohledně již padlé koalice se Starosty: Nabízí se otázka, zda to nebyl úmysl, abychom se společně potopiliVáclav Havel to sliboval, ale po zvolení už zapomněl. I jeho následovníci. A tak to připomínáme! Okamura přivezl lidem do Opavy něco ukázat
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění