Nejhorší místo na zemi. Hned po Islámském státu. Takhle to tam vypadá

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 20.4.2017 | Rubrika: Ostatní
Bestie

Vysoký úředník ze severokorejského ministerstva vnitra Han Song-ryol tento týden v rozhovoru pro BBC odmítl, že by v zemi byla porušována lidská práva a docházelo tam k mučení vězňů. Satelitní snímky a zkušenosti uprchlých vězňů však říkají něco jiného. 

Vláda Severní Koreje odmítá na téma údajné existence novodobých koncentračních táborů na svém území hovořit. A stejně jako Han je obvykle označují politici této země za „západní propagandu“ a snahu očernit komunistický režim KLDR. Ze lži vládnoucí garnituru usvědčují satelitní snímky a především otřesné příběhy bývalých vězňů, kterým se podařilo z táborů smrti uprchnout. Podmínky v těchto táborech si dle jejich svědectví nezadají s gulagy a koncentračními tábory v Německu.

Ostatně srovnání s koncentračními tábory se objevilo v uplynulém měsíci ve zprávě OSN. Všeobecně se předpokládá, že v asi pětadvacetimilionové Severní Koreji je uvězněno asi 200 000 skutečných či jen fiktivních odpůrců režimu. Jak bylo konstatováno ve zprávě Amnesty International, přibližně 400 000 vězňů v táborech zahynulo. Tak jako v minulosti tak i březnovou diskuzi o existenci táborů na půdě OSN zástupci Severní Koreje ignorovali.

Uprchlí vězni vyprávějí zkazky, ze kterých tuhne krev v žilách. Každým rokem v těchto táborech umírá kvůli mučení, nedostatku jídla a nemocem více než pětina osazenstva. Důvodem k uvěznění celých rodin často nemusí být ani protistátní činnost, ale pouhé „špatné“ myšlenky, což připomíná známý román britského spisovatele George Orwella 1984. Ovšem jeden z nejkrutějších režimů v historii lidstva je až příliš skutečný a některé z krutostí tam prováděných by si nejspíš nedokázal představit ani samotný vizionář Orwell.

Z táborů se podařilo uniknout jen málo vězňům. Pokud jsou chyceni na útěku, jsou ostatní spoluvězni nuceni přihlížet jejich veřejné popravě. Nejpodrobnější informace o krutých podmínkách podal v posledních letech veřejnosti Shin Dong-Hyuk, který se v jednom z táborů narodil a prožil tam prvních třiadvacet let svého života. „Hladovění je na denním pořádku, protože vězni dostávají jen kaši z kukuřičné mouky a zelí. Často jsme museli jíst krysy a hmyz, abychom zůstal na živu,“ uvedl Shin.

Jak ve shodě uvádějí všichni uprchlí vězni, vedle hladu a nemocí žije obyvatelstvo táborů v neustálém strachu z krutosti svých věznitelů. Terorizování, bití a mučení je běžnou součástí jejich životů. K vykonání mimořádně bolestivého trestu s doživotními následky často stačí pouhá nepozornost při práci. Týraným vězňům navíc není poskytnuta žádná lékařská péče a stejně tak si nemohou na své strážce stěžovat.

Shin ve své výpovědi mimo jiné zmiňoval, že těžkému mučení byl podroben již ve svých třinácti letech. Poté, co byla jeho matka a starší bratr obviněni z pokusu o útěk. „Přivázali mě za kotníky hlavou dolů a mučili mě s pomocí ohně,“ líčil jeden ze způsobů mučení uprchlík ze severokorejského gulagu. Mučení nejsou podle vyprávění bývalých vězňů ušetřeny děti, ženy ani starší vězni. Několik mladých dívek bylo údajně rozsápáno psy strážců tábora.

Těhotenství je v táborech přísně zakázáno a uzavírání manželství je trpěno jen v případě, že je sňatek organizován vězeňskou správou. Jeden z vězňů líčil, že nelítostná stráž přinutila ženu utopit ve kbelíku vody dítě vzešlé z neschváleného sňatku. Jak píše server Business Insider, někteří vězňové jsou dokonce vyváženi na nucené práce na Sibiř, kde tráví pět až deset let. „Před čtyřmi lety údajně zemřelo v důsledku hladovění až dvacet tisíc vězňů najednou,“ píše server.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Studený vítr z Pchjongjangu

Kondolence za Kima

4490 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Drzost tohoto politika nezná mezí. Takového darebáka, abyste pohledali!Tak tato výpověď experta se "uprchlickým" neziskovkám líbit nebude. Co tomu říkáte vy? Uprchlíci jsou pěkně mazaní. Až tolik, že s nimi nejde hnout. Mohou za to neziskovky?Tak takhle vážně ne. Mým jménem rozhodně nemluvíte! Běžte už s tím vaším aktivismem do...Více žen do oboru IT? Šílení neziskovkáři k nám vracejí komunismus!

euPortal.cz

Tak z tohohle vám bude doopravdy na blití. Vážně. Otřesný případDokument BBC o brutálním násilí na ženách. Takto v Británii fungují soudy dle islámského práva šáría. Bude vám z toho vážně zle

Eurabia.cz

Nejznámější exmuslim píše o tom, jak se ve školách šíři islámská propaganda ....Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů

FreeGlobe.cz

Chcete vyloučit stolici jako muslim? Zajeďte si do Kolína, tam už jsou kulturně citlivé záchody povinné (+ foto)Pijete mléko? Asi jste rasisté! Tvrdí jedna z největších neziskovek

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

Podle tohoto umělce a přítele Schwarzenberga a Gazdíka je Miloš Zeman kreatura s řitním otvorem místo úst...Nejbližším cílem všech vlastenců, by mělo být to, aby se zabránilo v nadcházejících volbách výhře stran, které chtějí, aby naše země zůstala v EU

eOdborar.cz

ČSSD ve svém programu podporuje imigraci a multikulturní společnost ...ČSSD nás má za idioty? Čtyři roky ji levná práce nevadila a podkuřovala koncernům!

ParlamentniListy.cz

Varování: Padá pojistka vaší svobody. Stát a zločinci budou vědět vše. EU má plán, jak vám brát peníze, už proběhla příprava Babiš může vyhrát volby i z vazby. Vládnout může s KSČM a Okamurou
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění