Podnikatelští paraziti, třeste se!

Autor: Jaroslava Janderová | Publikováno: 14.4.2017 | Rubrika: Polemika
socialismus

Bývalý ministr Mládek se kdysi živnostníkům, které označil za parazity, omluvil. Současný přístup státu ale ukazuje, že jsme za ně stále považováni.
 

Být podnikatel či živnostník v reálu znamená postavit se na vlastní nohy, nenechávat se nikým vydržovat, živit se svou prací bez nároku na dávky, několik týdnů dovolené či jiné sociální jistoty. Že v době, kdy si chceme odpočinout na dovolené, nevyděláme? Náš problém. Jsme nemocní a nemůžeme pracovat? Náš problém. Neustále se mění pravidla? Náš problém. Kde vezmeme peníze na rozvoj vlastní firmy? Náš problém. A takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho.

Podnikání je rizikové, není to žádný „med“, ale s tím jsme do toho šli. Všichni, živnostníci i malí podnikatelé. Od státu toho moc nechceme. Nejvíc asi to, aby nám neházel klacky pod nohy. Jenže zejména v současné době nám pod nohy lítají doslova klády. A pokud o ně zakopneme, tak nás ještě na zemi dotlučou.

Kdo chce podnikatele bít, EET, kontrolní hlášení a spoustu jiných nejen byrokratických holí si na něj najde. Třeba znovu potichu obnovený „udavačský“ web. Kdo si někdy zkusil podnikat, ten ví, kolik úsilí stojí za úspěchem. Je nutné neustále držet kvalitu zboží či služeb, vymýšlet nová lákadla pro zákazníky, řešit problémy se zaměstnanci. Až na vyvolené neexistují podnikatelé či živnostníci, kteří by měli přemíru volného času, kteří by se nudili, a přemýšleli, co by tak mohli dělat. Vždycky se něco najde.

A do toho na nás doslova padá stále větší a větší byrokratická zátěž. Je jí hodně a navíc je tak složitá, že neudělat chybu rovná se skoro zázraku. Vždyť v tomto našem malém státu existuje dva miliony právních předpisů.

Naivně bych očekávala, že když už toho na nás stát tolik nakládá, bude alespoň partnerem, se kterým lze problémy normálně řešit. Že nás, samostatné, kteří od něho nic nechtějí, ale naopak mu pomáhají jak ekonomicky, tak s vytvářením pracovních míst občany tohoto státu, bude považovat za rovnocenného partnera spolupracujícího při společných záměrech a cílech.

Realita ovšem partnerský vztah nepřipomíná ani vzdáleně. Za každou chybu, byť neúmyslnou, my podnikatelé a živnostníci tvrdě platíme. Sankce, kontroly, další sankce, mnohdy končící likvidací živnosti či malých firem.

Co má být cílem tohoto honu na podnikatele a živnostníky, tuší nejspíš jen Andrej Babiš. Ovšem co bude jeho výsledkem, to si troufnu odhadnout i já. Spousta lidí, kteří se na podnikání raději vykašlou. Spousta těch, které budou díky byrokracii doslova zničeni. Komu to prospěje, to netuším.

Já jsem bojovnice, takže se ještě nevzdávám. Ovšem alespoň touto formou blogu se budu i nadále hlasitě ozývat. A kromě udržení svého podnikání budu bojovat i o politickou změnu. Podnikatelé a živnostníci totiž žádní parazité nejsou. A nevím, proč bychom si měli nechat líbit, když se k nám někdo tak chová.

převzato z blogu autorky, titulek upraven redakcí

 

Čtěte také: 

Kde se bere averze "poctivě pracujících" vůči živnostníkům?

Europoslanec z KDU-ČSL se postavil za živnostníky. Co na to asi řekne Sobotka s Babišem?

Odboráři, živnostníci vás živí a proto ruce pryč od nich

3870 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Takoví to byli hodní a slušní klucí. Pak se ale zvrhli a takhle zle to dopaloNa Babiše praskla další věc. Na jednu stranu tak trochu sranda, ale na druhou...Horší než nacismus i komunismus dohromady. Víte, koho máte před sebou?Angela Merkelová má naprostou pravdu!Já se na to tady fakt vykašlu! Šílený muž vzal sekyru a lítaly třísky

euPortal.cz

Multikulturní obohacení na sídlišti ráno v sedm hodin. Podívejte se. Rozzlobený občan natočil muslimyTo už je vážně šílené. Němečtí vědci zveřejnili šokující studii: Zdrogujte veřejnost oxytocinem, aby začala „akceptovat přijímání migrantů“

Eurabia.cz

Němci vypískali mámu uprchlíků Merkelovou. A vůbec si nebrali servítky!Muslimům dorazily do Španělska posily. Během jednoho dne dalších 600 potencionálních bojovníků

FreeGlobe.cz

Merkelová bude po útocích ve Španělsku tvrdě bojovat proti terorismu... ztišením hudbyEvropa a zednáři

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

K teroristickým útokům dojde brzy i u nás. Kriminální činnost parazitujících neziskovek. Situace s imigrací je mnohem horší, než je známo. A problémy budou narůstat. Poslanec KSČM varujePoslanec KSČM: Kalouskovy mrtvoly. Radši „Babišova“ Michala Davida než Havlovy Plastiky a Kocába. Skupinu Ortel nepovažuji za rasistickou. A Radek Banga…

eOdborar.cz

Přijetím eura převezmeme i dluhy Západu - aneb proč kolaboranti z ČSSD a spol. chtějí euro ...Reakce předsedy důchodců: Ať si jí Ocknecht hmyz sám a nenutí k tomu důchodce!

ParlamentniListy.cz

Martin Koller: Co mě odmítli nechat říci o srpnu 1968Byl jsem nenažranej, ale byla taková doba. Liberecký bojovník proti korupci, souputník Táni Fischerové, radí Babišovi, co měl říci o Čapím hnízdě
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění