reklama
reklama

Podnikatelští paraziti, třeste se!

Autor: Jaroslava Janderová | Publikováno: 14.4.2017 | Rubrika: Polemika
socialismus

Bývalý ministr Mládek se kdysi živnostníkům, které označil za parazity, omluvil. Současný přístup státu ale ukazuje, že jsme za ně stále považováni.
 

Být podnikatel či živnostník v reálu znamená postavit se na vlastní nohy, nenechávat se nikým vydržovat, živit se svou prací bez nároku na dávky, několik týdnů dovolené či jiné sociální jistoty. Že v době, kdy si chceme odpočinout na dovolené, nevyděláme? Náš problém. Jsme nemocní a nemůžeme pracovat? Náš problém. Neustále se mění pravidla? Náš problém. Kde vezmeme peníze na rozvoj vlastní firmy? Náš problém. A takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho.

Podnikání je rizikové, není to žádný „med“, ale s tím jsme do toho šli. Všichni, živnostníci i malí podnikatelé. Od státu toho moc nechceme. Nejvíc asi to, aby nám neházel klacky pod nohy. Jenže zejména v současné době nám pod nohy lítají doslova klády. A pokud o ně zakopneme, tak nás ještě na zemi dotlučou.

Kdo chce podnikatele bít, EET, kontrolní hlášení a spoustu jiných nejen byrokratických holí si na něj najde. Třeba znovu potichu obnovený „udavačský“ web. Kdo si někdy zkusil podnikat, ten ví, kolik úsilí stojí za úspěchem. Je nutné neustále držet kvalitu zboží či služeb, vymýšlet nová lákadla pro zákazníky, řešit problémy se zaměstnanci. Až na vyvolené neexistují podnikatelé či živnostníci, kteří by měli přemíru volného času, kteří by se nudili, a přemýšleli, co by tak mohli dělat. Vždycky se něco najde.

A do toho na nás doslova padá stále větší a větší byrokratická zátěž. Je jí hodně a navíc je tak složitá, že neudělat chybu rovná se skoro zázraku. Vždyť v tomto našem malém státu existuje dva miliony právních předpisů.

Naivně bych očekávala, že když už toho na nás stát tolik nakládá, bude alespoň partnerem, se kterým lze problémy normálně řešit. Že nás, samostatné, kteří od něho nic nechtějí, ale naopak mu pomáhají jak ekonomicky, tak s vytvářením pracovních míst občany tohoto státu, bude považovat za rovnocenného partnera spolupracujícího při společných záměrech a cílech.

Realita ovšem partnerský vztah nepřipomíná ani vzdáleně. Za každou chybu, byť neúmyslnou, my podnikatelé a živnostníci tvrdě platíme. Sankce, kontroly, další sankce, mnohdy končící likvidací živnosti či malých firem.

Co má být cílem tohoto honu na podnikatele a živnostníky, tuší nejspíš jen Andrej Babiš. Ovšem co bude jeho výsledkem, to si troufnu odhadnout i já. Spousta lidí, kteří se na podnikání raději vykašlou. Spousta těch, které budou díky byrokracii doslova zničeni. Komu to prospěje, to netuším.

Já jsem bojovnice, takže se ještě nevzdávám. Ovšem alespoň touto formou blogu se budu i nadále hlasitě ozývat. A kromě udržení svého podnikání budu bojovat i o politickou změnu. Podnikatelé a živnostníci totiž žádní parazité nejsou. A nevím, proč bychom si měli nechat líbit, když se k nám někdo tak chová.

převzato z blogu autorky, titulek upraven redakcí

 

Čtěte také: 

Kde se bere averze "poctivě pracujících" vůči živnostníkům?

Europoslanec z KDU-ČSL se postavil za živnostníky. Co na to asi řekne Sobotka s Babišem?

Odboráři, živnostníci vás živí a proto ruce pryč od nich

reklama
3819 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Za znásilnění prý může reklama na pivo. "Odvážná" feministka předvedla ukázkové citové vydírání. A to ještě není všechnoStanislav Bernard nachytal pokryteckou feministku na švestkáchNa co sáhnou, to pokazí! Může to všechno dopadnout hodně bleděZasvěcený expert promlouvá o Evropské komise a jejích uprchlických kvótách. Půjdou z toho na vás mdlobyUprchlíci se chtěli začít lepší život ve Švédsku. Bohužel je čekalo peklo

euPortal.cz

Tak už je to tady. Rodiče žáka odmítli povinnou návštěvu mešity. Teď míří před soudNo prostě hnus. Vladimír Putin dal jasně najevo, že Rusko válku nechce. Rozběsnil tím Kavárnu od Washingtonu po Prahu. Normalizační novináři opět ve službách moci útočí na TV Prima...

Eurabia.cz

Český vědec tvrdě o islamizaci Evropy! Za tohle ho jednou zavřou ...Zastavit imigraci do Evropy se dá rychle a jednoduše, ale vládci EU to nechtějí!

FreeGlobe.cz

Američané za miliony dolarů nakoupili uniformy do pouště… s lesním maskováním. Možnost přežití vojáků se tím rapidně snižuje. To by se u nás stát nemohlo (+ foto)Imigrant, který na Facebooku vysílal hromadné znásilnění tzv. bílé děvky, byl propuštěn... Strašně se nudí (+ foto)

Nezdravi.cz

Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemiStále více lidí z velkých měst trpí psychózou. Proč?

euServer.cz

Jubilejní slovanský sjezd navrhuje vytvořit Společenství slovanských zemí – mezinárodní organizaci, která by měla pomoci překonat rozkol ve slovanském světěNejsilnější zbraň Rusů

eOdborar.cz

Otrokářské mafie zvítězily. Zaměstnanče připrav se na nejhorší ...Dělník v Korei má průměrný plat 100 000 korun. Ví to ministr za hnutí ANO?

ParlamentniListy.cz

Expert na EU silně varuje: Tlak na integraci, euro, společnou armádu. Vzniká výbušná směs. Referendum o dalším členství v EU je nutností. A toto teprve přijde...Neuvěřitelné dění ve Vídni! Polovina všech islámských školek má být zavřena. Toto tam probíhá
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění