Německo se otřásá v základech. Může za to tento nesympatický plešatý brejloun

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 15.2.2017 | Rubrika: Politika
Vlajka - Německo

Pokračování Angely Merkelové ve funkci německé kancléřky se začíná komplikovat. Ještě před několika týdny byla považována za horkou favoritku, ale vstup někdejšího předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze do hry vše změnil.

Pokud by šel do voleb coby kandidát na kancléře dosavadní šéf socialistů Sigmar Gabriel, měla by Merkelová vítězství téměř jisté. Ještě před několika málo týdny byla SPD ve všech průzkumech veřejného mínění o téměř deset procent za CDU/CSU a nikdo nepochyboval, že křesťanští demokraté vzejdou z podzimních voleb do Bundestagu jako vítězná strana. Kartami však pořádně zamíchalo rozhodnutí Schulze postavit se Merkelové.

Jak ukazuje aktuální průzkum, SPD by nyní volilo 31 % voličů a dlouhé měsíce dominující CDU-CSU kancléřky Merkelové a Horsta Seehofera by nyní dalo hlas o jedno procento voličů méně. Na třetím místě zůstává protiimigrační a euroskeptická Alternativa pro Německo (AfD) v čele s Frauke Petry. Levice má deset procent a Zelení by získali sedm procent. Do Bundestagu by se ještě protlačila FDP, jejíž preference se pohybují kolem pěti procent.

Průzkumu INSA Institute se zúčastnilo před dva tisíce respondentů a jejich odpovědi mimo jiné znamenají, že poprvé po dlouhé době by levicové strany předčily pravici. Součet CDU/CSU, AfD a FDP dává 47 %, zatímco SPD, Levice a Zelení by nyní dali dohromady o procento víc. Stále reálněji se tak začíná rýsovat levicová koalice, ve které by dominovali socialisté. Blízko k ní bylo již před čtyřmi lety, kdy se SPD „zalekla“ krajně levicové politiky Levice.

Jak píše magazín Focus, hlavním aspektem vzestupu SPD je bezpochyby osoba Martina Schulze, díky kterému jdou preference strany prudce nahoru. Pokud by dokázal bývalý knihovník dotáhnout socialisty až k celkovému vítězství, přišla by Angela Merkelová nejenom o možnost vytvořit rekord v počtu po sobě jdoucích kancléřských období, ale CDU/CSU by zároveň mohla skončit v opozici. Případných třicet a méně procent by potom bylo z historického hlediska jedním z nejslabších výsledků.

Výsledky průzkumu rovněž nasvědčují tomu, že Schulz by dokázal „zvednout z gauče“ velké množství nevoličů. Tedy těch, kteří při posledních volbách zůstali doma. Až sedmdesát procent z nich se nyní vyjádřilo v tom smyslu, že na podzim půjdou SPD volit. Zatímco v případě CDU/CSU by naopak tuto stranu volilo o třicet procent nevoličů méně. Ještě hůře je na tom v tomto ohledu Alternativa pro Německu, kde se počet nevoličů snížil o čtyřicet procent. Alarmující je pro kancléřku také zjištění, že Schulz ji podle průzkumu Bild am Sontag poráží o šest procent.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Tomuto pomatenému politikovi by snad nepomohly ani ledové zábaly. Měl by je ale stejně dostat

Martin Schulz to drsně schytal. Promeškal prý jednu skvělou příležitost

Evropskounijní pojetí (pseudo)demokracie

Klíčová slova: Merkelová
10575 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Běhna nebo frajerka? Muslimové se nemohou shodnout. A co vy? Tak je to přece jenom pravda! Podívejte se, co za šílenost udělala Česká spořitelnaV Rakousko došlo k velmi ohavné vraždě. Celé to má navíc tuto neméně děsivou dohruPetr Robejšek to znovu natřel Evropské unii. Ale tohoto evropského politika naopak velmi vychválilMatka pěti děti žádá sňatek se dvěma muži. A pozor, tuto ženu navíc velmi dobře znáte!

euPortal.cz

Tohle v hlavních médiích nenajdete. Stoupenci uprchlíků a islámů zdemolovali automobil aktivistovi od Okamury! Ženám se líbí, když je sexuálně obtěžujeme, tvrdí imigranti z Blízkého východu a severní Afriky

Eurabia.cz

Stoupenci uprchlíků a islámů zdemolovali automobil aktivistovi od Okamury!Česku hrozí za přijetí imigrantů žaloby občanů

FreeGlobe.cz

Proč se americká armáda rozpadá na kusy?Feministky z Femen si pořídily černocha a muslima v jedné osobě (+ fotografie obsahující nahotu)

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

Jak bude Rusko obnovovat své postavení v AfriceInvalidní vozík? Primář Koskuba se zamyslel nad zdravotním stavem Miloše Zemana. ČSSD před nárazem do ledovce a Babiš se řítí za volebním vítězstvím, dodal

eOdborar.cz

TOP09 nehájí zájmy Čechů, ale německých firem a německé vlády!Co Němci nedokázali válkou dělají ekonomikou - 4. říše je skutečností!

ParlamentniListy.cz

Režisér udeřil: Zeman řekne něco, co se v tzv. lepší společnosti neříká. A čeští krasoduchové předstírají pohoršení. Ve druhém volebním období by mohl proti pražské kavárně přitvrdit!„Nejsem rasista... ale ty cigoši špinavý mi vaděj.“ Drsná provokace Martina Komárka
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění