Stále věříte v úspěšnou integraci muslimských přistěhovalců? Podívejte se na tyhle alarmující čísla ze Švédska

Autor: Odjinud | Publikováno: 4.12.2015 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Švédsko

Mezinárodní měnový fond (MMF) tvrdí, že ve Švédsku může v důsledku masivní migrace v příštích letech narůstat nezaměstnanost. Již dříve MMF kritizoval Švédsko za propastný rozdíl v zaměstnanosti mezi přistěhovalci a původním obyvatelstvem.

Ve včera publikované zprávě MMF se píše, že „narůstající migrace může v budoucnosti způsobit vyšší nezaměstnanost“. Na základě předchozích zkušeností s tempem integrace cizinců do švédské společnosti lze prý předpokládat, že v roce 2020 vzroste nezaměstnanost na 8,5 %. Podle aktuálních údajů švédského úřadu práce je nyní bez práce 21,8 % zaměstnanců narozených mimo Švédsko. To představuje téměř trojnásobek nezaměstnanosti mezi rodilými Švédy, jež činí 7,8 %. Mezinárodní měnový fond také vyjádřil znepokojení nad délkou doby, kdy se přistěhovalci asimilují do většinové společnosti.

Po pěti letech přítomnosti ve Švédsku má práci pouze 48 % přistěhovalců a pouze 60 % po deseti letech, kdy žijí v zemi. Alarmující je rovněž dle MMF zjištění, že mezi švédskými přistěhovalci roste podíl těch, kteří mají pouze nízké vzdělání. V porovnání let 2005 a 2014 se jejich zastoupení zvýšilo ze sedmnácti na osmadvacet procent. Naproti tomu bankovní gigant Nordea nachází na masivním příchodu přistěhovalců i jasná pozitiva. Dle jeho výpočtů by se tak mohlo HDP země zvýšit o půl procenta více, než se původně předpokládalo. Zejména díky tomu, že se díky nově příchozím podaří vyplnit poptávku na pracovním trhu.

„Migrace je důležitá pro udržení růstu počtu obyvatel v produktivním věku, jenž by bez příchodu přistěhovalců klesl o tři procenta v roce 2030 a o dvanáct procent v roce 2060, souhlasí autoři zprávy vypracované v rámci MMF s prognózami, které již dříve zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Dle studie MMF je nutné, aby byla v zemi s rychle stárnoucí populací učiněna celá řada opatření, jež by urychlila udělování povolení k pobytu a umožnila efektivně využívat vzdělávací systém. V neposlední řadě by tyto systémy měly být vyvíjeny s ohledem na rostoucí počty uprchlíků. K řešení by dle expertů z MMF mohlo být přijetí zákonů, jež by usnadňovaly zaměstnávání lidí s nízkou kvalifikací.

„Tímto způsobem by došlo k odstranění bariér na pracovním trhu, které souvisí s vysokými mzdami v zemi,“ píše se ve zprávě MMF. Jak připomíná internetový server The Local, socialistický premiér Švédska Stefan Löfven se již dříve nechal slyšet, že chce dosáhnout toho, aby mělo Švédsko nejnižší nezaměstnanost v rámci Evropské unie do roku 2020. Nicméně ministryně financí Magdalena Anderssonová v listopadovém rozhovoru pro deník Svenska Dagbladet poznamenala, že premiérův slib bude jen velmi obtížné splnit. Především z toho důvodu, že do Švédska letos dorazilo na téměř 200 000 tisíc uprchlíků. Vláda také proto před několika dny oznámila, že země dočasně další uprchlíky přestane přijímat.

převzato z ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Švédský model sociálního státu je z dlouhodobého hlediska neudržitelný. Neposlouchejme všechny ty šibaly z ČSSD a inspirujme se radši v Hong Kongu

Hodně poučný článek o Švédsku a jeho vztahu k přistěhovalcům

Ve Švédsku zveřejnili výsledky jednoho průzkumu. Někdo by se měl začít bát...

6109 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Za znásilnění prý může reklama na pivo. "Odvážná" feministka předvedla ukázkové citové vydírání. A to ještě není všechnoStanislav Bernard nachytal pokryteckou feministku na švestkáchNa co sáhnou, to pokazí! Může to všechno dopadnout hodně bleděZasvěcený expert promlouvá o Evropské komise a jejích uprchlických kvótách. Půjdou z toho na vás mdlobyUprchlíci se chtěli začít lepší život ve Švédsku. Bohužel je čekalo peklo

euPortal.cz

Tak už je to tady. Rodiče žáka odmítli povinnou návštěvu mešity. Teď míří před soudNo prostě hnus. Vladimír Putin dal jasně najevo, že Rusko válku nechce. Rozběsnil tím Kavárnu od Washingtonu po Prahu. Normalizační novináři opět ve službách moci útočí na TV Prima...

Eurabia.cz

Český vědec tvrdě o islamizaci Evropy! Za tohle ho jednou zavřou ...Zastavit imigraci do Evropy se dá rychle a jednoduše, ale vládci EU to nechtějí!

FreeGlobe.cz

Američané za miliony dolarů nakoupili uniformy do pouště… s lesním maskováním. Možnost přežití vojáků se tím rapidně snižuje. To by se u nás stát nemohlo (+ foto)Imigrant, který na Facebooku vysílal hromadné znásilnění tzv. bílé děvky, byl propuštěn... Strašně se nudí (+ foto)

Nezdravi.cz

Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemiStále více lidí z velkých měst trpí psychózou. Proč?

euServer.cz

Jubilejní slovanský sjezd navrhuje vytvořit Společenství slovanských zemí – mezinárodní organizaci, která by měla pomoci překonat rozkol ve slovanském světěNejsilnější zbraň Rusů

eOdborar.cz

Otrokářské mafie zvítězily. Zaměstnanče připrav se na nejhorší ...Dělník v Korei má průměrný plat 100 000 korun. Ví to ministr za hnutí ANO?

ParlamentniListy.cz

Expert na EU silně varuje: Tlak na integraci, euro, společnou armádu. Vzniká výbušná směs. Referendum o dalším členství v EU je nutností. A toto teprve přijde...Neuvěřitelné dění ve Vídni! Polovina všech islámských školek má být zavřena. Toto tam probíhá
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění