Naše čtenářka nám poslala pár hororových fotek z dovolené na Kosu. Přidala také pár "zážitků" s uprchlíky. Je to hodně zlé

Autor: Redakce | Publikováno: 7.9.2015 | Rubrika: Kulturní válka
Vlajka - Řecko

Čtenářka Petra N. nám poslala několik fotografií ze své dovolené na Kosu, odkud se před pár dny vrátila. Uprchlíkům dle svých slov dříve fandila a litovala jejich osud. Po osobních zkušenostech z dovolené však změnila názor. Mnohým z nich prý schází pokora a jsou velmi vypočítaví.

Celá promenáda byla doslova poseta uprchlíky

Hned první den nás paní delegátka vehementně ujišťovala, že uprchlíci nikde v okolí nejsou. Snad prý jen v hlavním městě jich pár je, ale ne v zas tak velké množství. Musím říci, že v hlavním městě skutečně byli, ovšem pár jich rozhodně nebylo.“, vypráví Petra, která byla dle svých slov situací v hlavním městě Kosu nepříjemně překvapena. Celá promenáda, kde se nachází většina hotelů i památek, byla doslova poseta polehávajícími uprchlíky. „Vypadalo to tam jako někde v kempu. Pobřeží lemovaly desítky stanů a celkem jich dle mého odhadu mohlo být až sto padesát. Viděla jsem několik rodin s dětmi, ale především skupinky mladých mužů.“, svěřuje se Petra, která si z obav před reakcemi mnohdy militantně naladěných zastánců přistěhovalecké politiky "otevřených dveří"  nepřeje zveřejnit celé své jméno.

Syrského uprchlíka jsem na Kosu viděla pouze jednoho

Zatímco mainstreamová média denně píší o tom, že do Evropy přicházejí především syrští uprchlíci, Petra přímo v Kosu viděla něco jiného. „Většina z nich na první pohled vypadali spíš jako Pákistánci nebo Bangladéšané. Když jsme procházeli kolem, všichni se na nás dost nevraživě dívali a musím říci, že to tam dost zapáchalo. Promenáda je kvůli tomu v podstatě vylidněná. Turisté se podle toho, co jsem viděla bojí do těchto míst chodit.“, tvrdí Petra a dodává, že prázdno je také v okolních restauracích. „Nejvíce celou situaci odnesli hoteliéři a v neposlední řadě turisté. Zaplatili si hotely u pláží, aby měli výhled na moře a zatím se museli dívat jen na stovky uprchlíků ve stanech či spících někde na zemi. Přišli navíc o možnost relaxovat na plážích. Mohli ležet jen na úzkých proužcích pláže, které patřily k hotelu a byly obehnány plotem. I tak jsem je litovala, protože příšerný zápach se dostal všude.

Měli jsme z nich hodně nepříjemné pocity

Petra se i se svým kamarádem dostali také k policejní stanici, která se nachází v malé starobylé pevnosti a je proto turisty velmi vyhledávána. „Co jsme viděli tam, tak to nás naprosto šokovalo. Na poměrně malém prostoru kolem pevnosti se tam tísnilo snad tři sta uprchlíků tmavé pleti. Uvnitř jich potom bylo dalších nejméně sto. Z těch několika set lidí tam byla Syřanů jen mizivé procento. Přitom v našich médiích se neustále píše o tom, že do Evropy proudí hlavně oni.“, podivuje se Petra. Poté se svým kamarádem vyrazila do starého města. Ale také tady se jim naskytl prakticky stejný obraz. „Veškeré cesty byly přeplněné stany a opět to všude značně zapáchalo. Nemohli jsme jít po chodníků, protože oni na něm klidně leželi. Turisté tak mohli procházet jen hodně úzkou uličkou. Měli jsme hodně nepříjemné pocity a těšili jsme se, až budeme pryč.“, konstatuje Petra.

Uprchlíci okupují kavárny a obchodníci mají po kšeftech

Dle české studentky Petry problémy s uprchlíky odnášejí také obchodníci. „Jsou ze všechno očividně nešťastní. Majitelé nejbližší krámku jen tak bezmocně poposedávali na židlích a s obavami se dívali na tu spoušť kolem sebe. Nejhorší to mají majitelé kaváren. Pákistánští uprchlíci shánějí wi-fi připojení k internetu a hromadně okupují kavárny, aniž by si tam dali nějaké jídlo nebo pití. Prostě se tam posadili a brouzdali na svých mobilních telefonech po internetu. Nedalo se s nimi nic dělat. Nikdo s nimi nic nezmůže.“, uvádí Petra. Na cestě zpět ze starého města se svým společníkem omylem sešli z hlavní cesty a dostali se do městského parku. „Vypadalo to tam úplně stejně jako všude jinde. Uprchlíci tam leží na zemi a všude se vznáší strašlivý smrad. Asi ještě větší než na plážích, protože do okolních keříků chodí vykonávat svoji potřebu. Dohromady jsem jich mohli za pár hodin vidět tak zhruba 500 až 800.“, odhaduje Petra.

Někteří vypadali, jako kdyby vyrazili do Evropy na dovolenou

Uprchlíci většinou jen tak polehávají na zemi, ale někteří z nich jsou prý značně agresivní. „Jeden z dalších účastníků zájezdu nám v autobuse říkal, že mu jakýsi uprchlík bezdůvodně rozbil mobilní telefon. Ohnal se mu po něm a poté jím mrštil na zem“. Podobné scény však nepanují zdaleka jen na ostrově Kos. „O dva dny později jsme se jeli podívat na ostrov Kalimnos a tam to bylo to samé v bledě modrém. Viděli jsme například partičku Pákistánců, jak si dělají hromadní selfiečko. Žádné prožité útrapy jsme na nich rozhodně nepozorovali. Vypadali jako by tam snad byli na dovolené.“, vypráví Petra, které se krátce poté podařilo setkat se skutečnými syrskými uprchlíky. „Oslovila jsem je v kavárně a zpočátku se tvářili dost nepřístupně. Patrně se jim nelíbilo, že je oslovila žena.“, říká Petra.

Většina se chtěla dostat do Německa, ale nemají žádnou kvalifikaci

Syrských uprchlíků se Petra ptala, odkud přišli a kam mají namířeno. „Dále mě zajímalo, jaká je jejich profese a co vlastně mohou nabídnout. Samozřejmě mi řekli, že se chtějí dostat do Německa. Nikdo z nich mi však nesdělil, co tam chtějí dělat. Když jsem je upozornila, že mohou být přerozděleni v rámci EU i do jiné země, tak je to rozčílilo. Jeden z nich mi řekl, že povinností Němců je vzít si do své země všechny uprchlíky. To už na mě bylo moc a raději jsem odešla pryč.“, říká Petra. Dle svých slov před těmito osobními zkušenostmi proti uprchlíkům nic neměla. Naopak je prý litovala. „Když jsem ale na vlastní oči viděla, že většina z nich není v nouzi, ale jsou pouze vypočítaví a bez pokory, změnila jsem svůj postoj. Evropa by rozhodně neměla podléhat citovému vydírání. Je nutné pomoci potřebným, ale s těmi ostatními se bez dlouhého otálení adekvátně vypořádat. Rozhodně bych nechtěla, aby to tady někdy vypadalo jako na Kosu.", uzavírá Petra.   

veškeré fotografie pochází z archivu Petry N.

Čtěte také: 

Takto vypadá "kulturní obohacení" v praxi. Podívejte se na tristní fotky a video z řeckého ostrova Kos

Velké varování od člověka, který má zkušenosti s francouzskými muslimy. V České republiky to prý může být brzy velmi drsné

Lidi nejsou blbí, vidí, co se děje. Vidí natažené ruce mnohých imigrantů, vidí sluníčkářské parazitování...

Klíčová slova: asimilace
38351 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Běhna nebo frajerka? Muslimové se nemohou shodnout. A co vy? Tak je to přece jenom pravda! Podívejte se, co za šílenost udělala Česká spořitelnaV Rakousko došlo k velmi ohavné vraždě. Celé to má navíc tuto neméně děsivou dohruPetr Robejšek to znovu natřel Evropské unii. Ale tohoto evropského politika naopak velmi vychválilMatka pěti děti žádá sňatek se dvěma muži. A pozor, tuto ženu navíc velmi dobře znáte!

euPortal.cz

Tohle v hlavních médiích nenajdete. Stoupenci uprchlíků a islámů zdemolovali automobil aktivistovi od Okamury! Ženám se líbí, když je sexuálně obtěžujeme, tvrdí imigranti z Blízkého východu a severní Afriky

Eurabia.cz

Stoupenci uprchlíků a islámů zdemolovali automobil aktivistovi od Okamury!Česku hrozí za přijetí imigrantů žaloby občanů

FreeGlobe.cz

Proč se americká armáda rozpadá na kusy?Feministky z Femen si pořídily černocha a muslima v jedné osobě (+ fotografie obsahující nahotu)

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

euServer.cz

Jak bude Rusko obnovovat své postavení v AfriceInvalidní vozík? Primář Koskuba se zamyslel nad zdravotním stavem Miloše Zemana. ČSSD před nárazem do ledovce a Babiš se řítí za volebním vítězstvím, dodal

eOdborar.cz

TOP09 nehájí zájmy Čechů, ale německých firem a německé vlády!Co Němci nedokázali válkou dělají ekonomikou - 4. říše je skutečností!

ParlamentniListy.cz

Režisér udeřil: Zeman řekne něco, co se v tzv. lepší společnosti neříká. A čeští krasoduchové předstírají pohoršení. Ve druhém volebním období by mohl proti pražské kavárně přitvrdit!„Nejsem rasista... ale ty cigoši špinavý mi vaděj.“ Drsná provokace Martina Komárka
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění